پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

دستگیری شکارچی یک رأس بز کوهی در الیگودرز

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان الیگودرز از دستگیری شکارچی یک راس بز کوهی در ارتفاعات تمندر این شهرستان خبر داد.

خسرو بهلولی گفت: محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست شهرستان الیگودرز مصادف بود با ولادت ضامن آهو و روز محیط بان با انجام عملیاتی بسیار دقیق و هماهنگ در منطقه تمندر،  شکارچی حرفه ای که یک رأس بز کوهی را شکار کرده بود و با استفاده از تاریکی شب قصد گریختن داشت را دستیگر نمودند.

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست الیگودرز گفت: این شکارچی برای فرار از صحنه حادثه با موتور به محیط‌بانان یگان حفاظت محیط زیست حمله‌ور شد که در نهایت با اقدام و تلاش محیط بانان دستگیر شد و از وی لاشه یک راس بز وحشی کشف و ضبط گردید.

مهندس بهلولی تصریح کرد:  هم اکنون جریمه شکار یک راس بز کوهی ۷۵ میلیون تومان بوده و مجازات زندان و سایر مجازات های کیفری نیز در انتظار کسانی است که به اندوخته های ژنتیک و محیط زیست این مرز و بوم آسیب می زنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست الیگودرز ضمن تبریک خجسته سالروز میلاد حضرت امام رضا(ع) و روز ملی محیط بان اظهار داشت: در راستای حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از شکار غیر مجاز و هر اقدام مغایر با حفظ محیط زیست، با مرتکبین چنین جنایاتی به شدت برخورد قانونی و قضایی خواهد شد.

بهلولی با اشاره به نقش فرهنگ سازی در حفظ محیط زیست اظهار امیدواری کرد با افزایش مشارکت‌های مردمی در حفاظت از حیات وحش،  ضمن تحقق شعار هر ایرانی یک محیط بان، دست سودجویان و قانون شکنان از این عرصه کوتاه شود.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه