پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

برگزاری دوره آموزشی مدیریت سبز در اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان لرستان

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

دوره آموزشی مدیریت سبز با حضور پرسنل اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان لرستان در محل سالن همایشهای این اداره کل برگزار گردید.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، به منظور تنویر افکار عمومی، فرهنگ سازی و صیانت از محیط زیست، دوره آموزشی مدیریت سبز در چارچوب بند ز ماده 38 قانون برنامه ششم توسعه و همگام با اصل 50 قانون اساسی، توسط کارشناس اداره کل محیط زیست لرستان و با حضور پرسنل اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان لرستان در محل سالن همایشهای این اداره کل برگزار گردید.

در این دوره آموزشی امیر ساکت کارشناس اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان در خصوص مفاهیم پایه محیط زیست، تعاریف، منابع آلاینده، توسعه پایدار، منابع تجدید پذیر و غیر قابل تجدید، راهکارهای کاهش مصرف انرژی، مدیریت پسماندها و شاخصهای شش گانه مبحث مدیریت سبز مطالبی را بیان نمودند.

بر اساس بند ز ماده 38 قانون برنامه ششم توسعه تمامی ادارت و سازمانهای مشمول این قانون بایستی نسبت به بررسی شاخص های شش گانه مندرج در قانون به منظور ساماندهی و کاهش مصارف آب و برق و کارآیی ساختمانها و تجهیزات در مصرف بهینه منابع انرژی اقدام و مستندات خود را در سامانه مدیریت و برنامه ریزی بارگزاری نمایند. همچنین براساس همین قانون برگزاری دوره آموزشی مدیریت سبز برای تمامی پرسنل ادارات و ارگانهای مشمول قانون، به مدت 8 ساعت در سال الزامی می باشد.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه