پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

تاکید دادستان خرم آباد بر لزوم حمایت قاطع از محیط زیست

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

دادستان خرم آباد در دیدار مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان بر لزوم حمایت همه جانبه از محیط زیست جهت تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان، محسن شاهون وند دادستان خرم آباد در دیدار مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به اهمیت حفاظت از محیط زیست کشور اهمیت ویژه ای دارد و باید تمام توان خود را در راستای حفظ این میراث گرانبها به کار گیریم.

وی با عنوان به اینکه مامورین یگان حفاظت محیط زیست ضابطین خاص دادگستری محسوب می شوند گفت: بی شک فعالیتهای قانونی پرسنل حفاظت محیط زیست مورد حمایت قاطع و همه جانبه دستگاه قضاء و دادستانی خواهد بود و این امر در راستای تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی است.

شاهون وند در خصوص برخورد با شکارچیان غیر مجاز گفت: باید با افرادی که شکار غیر مجاز نموده و چرخه حیات جانداران را دچار مشکل می کنند برخورد جدی و بدون اغماض صورت گیرد.

وی حمایت از محیط زیست را به مثابه حمایت از تمام جامعه دانست و عنوان نمود: داشتن محیط زیست سالم و پویا لازمه زندگی سالم هم زیستمندان است.

وی با اشاره به گستردگی حوزه کاری ادارات محیط زیست گفت: باید تمام دستگاهها نسبت به حفاظت از محیط زیست اهتمام داشته و وظایف زیست محیطی خود را به نحو احسن انجام دهند.

فتحی مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان در این دیدار ضمن تشکر از حمایت همه جانبه دستگاه قضاء خواستار ادامه این گونه حمایتها از اداره کل حفاظت محیط زیست شد.

وی گفت: با توجه به اینکه محیط زیست متعلق به همه مردم و همه نسل هاست، تمام تلاش مجموعه اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان حفظ این امانت به بهترین نحو، جهت استفاده نسل حاضر و نسل های آینده است.

فتحی : با اشاره به نقش احکام بازدارنده در کاهش جرایم زیست محیطی اظهارداشت: خوشبختانه صدور آراء بازدارنده و مجازاتهای سنگین برای متخلفین زیست محیطی اثرات  چشمگیری در کاهش تخلفات زیست محیطی داشته است.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه