پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

رها سازی دو قطعه پرنده آبزی مهاجر باکلان در آبگیرهای شهرستان ازنا

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ازنا از تیمار و رهاسازی دو قطعه پرنده آبزی باکلان در این شهرستان خبر داد.

منصور درویشی گفت: دو قطعه پرنده آبزی باکلان پس از تیمار و اطمینان از سلامتی کامل آن توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ازنا در آبگیرهای این شهرستان رهاسازی شدند.  

وی گفت: این دو قطعه پرنده که به دلایلی قابلیت پرواز کردن را نداشتند توسط دوستداران محیط زیست جهت تیمار و مداوا به اداره محیط زیست شهرستان ازنا تحویل داده شد. 

درویشی افزود: خوشبختانه با تلاش کارشناسان این اداره و پس از چند روز تیمار و نگهداری، این پرندگان سلامت جسمانی خود را به دست آورده و در دامان طبیعت رهاسازی شدند.

درویشی گفت: باکلان پرنده ای آبزی و ماهی خوار است و با نام های آب قنبل، قره غاز و دارغاز نیز شناخته می شود. این پرنده در آبهای درون خشکی از جمله سواحل رودخانه ها و تالاب ها و به صورت گروهی در بوته های مناطق مردابی زندگی کرده و تولید مثل می کند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ازنا ضمن تقدیر و تشکر از این دو همیار عزیز، از دوستداران طبیعت درخواست نمود در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی آن را به نزدیکترین اداره حفاظت محیط زیست و یا به سامانه 1540 اطلاع دهند.

 

 

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه