پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

کتاب زیست محیطی «بازیافت» در لرستان رونمایی شد

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

کتاب زیست محیطی «بازیافت» اثر خانم ملیحه پوریان با حضور نماینده ولی فقیه دراستان و استاندار لرستان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، در مراسمی با حضور حجت الاسلام شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد، خادمی استاندار لرستان، فتحی مدیرکل حفاظت محیط زیست و اعضای شواری اداری استان لرستان که روز چهارشنبه دوم مهر99 در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد از کتاب زیست محیطی بازیافت اثر خانم ملیحه پوریان از فعالین زیست محیطی استان لرستان رونمایی شد.

فتحی مدیر کل حفاظت محیط زیست در این مراسم گفت: این کتاب با رویکرد آموزشی و ترویج فرهنگ تفکیک و بازیافت زباله برای سنین پایه نوشته شده است.

فتحی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در جهت رفع معضلات زیست محیطی جامعه، چاپ این کتاب را ادامه روند رو به رشد فرهنگ سازی زیست محیطی در استان لرستان دانست و بیان داشت: باید با تلاش مستمر فرهنگ زیست محیطی را در رفتار تک تک افراد جامعه نهادینه کنیم.

وی بحث پسماند را یکی از مشکلات فعلی شهرهای استان عنوان نمود و اظهار داشت: امیدواریم با انجام کارهای فرهنگی و اجرایی مناسب مشکلات این بخش به حداقل برسند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به اهمیت آموزش در سنین پایه گفت: وجود تألیفاتی مانند کتاب بازیافت خانم پوریان می تواند نقش موثری در انتقال مفاهین زیست محیطی به دانش آموزان و سنین پایه به عنوان آینده سازان این کشور داشته یاشد.

در پایان این مراسم از خانم ملیحه پوریان به عنوان مولف کتاب و مدیرعامل شرکت پتروشیمی به عنوان حامی چاپ و نشر این کتاب تقدیر به عمل آمد.

کتاب بازیافت با موضوع تفکیک زباله، در قالب شعر و به صورت مصور در 24 صفحه رنگی با تیتراژ 2000 جلد و با حمایت مالی شرکت پتروشیمی لرستان به چاپ رسیده که در بین دانش آموزان مدارس استان لرستان توزیع خواهد شد.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه