پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

صعود محیط بانان لرستان به قله 4150متری سن‌بُران

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

 مدیرکل و محیط بانان استان لرستان به مناسبت گرامی داشت یاد و خاطره شهدای محیط بان به قله 4150متری سن‌بُران مشهور به بام لرستان در منطقه حفاظت شده اشترانکوه صعود نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، به مناسبت گرامی داشت یاد و خاطره شهدای محیط بان و در راستای پایش مستمر مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست، مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل محیط زیست لرستان به همراه محیط بانان در یک برنامه دو روزه به قله 4150 متری سن‌بُران واقع در منطقه حفاظت شده اشترانکوه صعود نمودند.

در این برنامه مشترک که با همکاری هیات کوهنوردی شهرستان دورود انجام شد؛ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای محیط بان و به تصویر کشیدن زحمات محیط بانان سازمان حفاظت محیط زیست در حفاظت از مناطق،  پایش زیست محیطی جهت بررسی وضعیت زیستگاهها در این منطقه صورت گرفت.

سن‌بُران نام بلندترین قلۀ رشته کوه اشترانکوه واقع در استان لرستان  است و بعد از دنا و زردکوه سومین قله مرتفع زاگرس است. ارتفاع قلۀ اصلی از سطح دریاهای آزاد ٤١٥٠ متر است که مشرف به دریاچه گهر می باشد و درمنطقه حفاظت شده اشترانکوه قرار دارد.

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه