پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

مجازات سنگین برای شکارچیان یک راس بزکوهی در سلسله

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سلسه از صدور رای محکومیت شکارچیان یک راس بز کوهی در منطقه شکار وصید ممنوع گرین به میزان سه سال حبس تعزیری خبر داد.

علیرضا رحیمی گفت: دو نفر متخلف زیست محیطی که بهار امسال پس از شکار یک راس بز کوهی در منطقه شکار و صید ممنوع گرین توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سلسله دستگیر شده بودند؛ طبق رای دادگاه به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم شدند.

رحیمی با اشاره به در نظر گرفتن مجازات سنگین برای این متخلفین عنوان داشت: صدور آراء قضایی محکم جهت برخورد با متخلفین زیست محیطی که اصرار بر ارتکاب جرم دارند؛ ضمن متنبه نمودن متخلفین می تواند جنبه بازدارندگی داشته باشد.

رحیمی اظهار داشت: صدور این رای نتیجه پیگیری های حقوقی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سلسله و دقت نظر دستگاه قضایی شهرستان در برخورد با متخلفین زیست محیطی است.

رحیمی با اشاره به افزایش جرایم زیست محیطی ناشی از شکار و صید جانوران و حشی گفت: این متخلفین سابقه دار علاوه بر تحمل سه سال حبس باید 700 میلیون ریال بابت جریمه شکار یک راس بز کوهی پرداخت نمایند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سلسله ضمن قدردانی و تشکر از دستگاه قضایی شهرستان جهت پیگیری ویژه پرونده های زیست محیطی عنوان داشت: برخوردهای قاطعانه و اصلاحی دستگاه قضا نسبت به تخلفات زیست محیطی در شهرستان، باعث کاهش تخلفات در این حوزه شده است.

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه