پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

برگزاری مراسم روز جهانی پاکسازی زمین در خرم آباد

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

 مراسم روز جهانی پاکسازی زمین با حضور مدیر کل و کارکنان حفاظت محیط زیست لرستان و گروهی از تشکلهای مردم نهاد زیست محیطی، در پارک معلم خرم آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، به مناسبت 29 شهریور روز جهانی پاکسازی زمین و همزمان با سراسر کشور مراسم گرامیداشت این روز در خرم آباد برگزار شد.

در این مراسم که با حضور  مدیر کل و کارکنان اداره کل محیط زیست لرستان و تعدادی از تشکلهای مردم نهاد شهر خرم آباد در پارک معلم این شهر برگزار شد، شرکت کنندگان ضمن پاکسازی محوطه پارک اقدام به جمع آوری فیلترهای سیگار رها شده در فضای سبز پارک نمودند.

در پایان این مراسم حاضرین بر اهمیت رها نکردن زباله در طبیعت به خصوص فیلتر سیگار، ماسک ها و بطری ها و مراقبت از محیط زیست تأکید نمودند.

از اهداف برپایی روز جهانی پاکسازی زمین معطوف کردن توجه به خطرات ناشی از انباشت زباله و برانگیختن حس مسئولیت برای پاکسازی زمین از زباله هایی است که هیچگاه تجزیه نمی شوند.

روز جهانی پاکسازی زمین در حال حاضر در یکصد و پنجاه و هفت کشور جهان گرامی داشته می شود. ساکنان این کشورها بر اساس برنامه هایی که توسط نهاد های دولتی و غیر دولتی طراحی می شود در عملیات پاکسازی شرکت می کنند.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه