پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

مردم از تردد در اطراف تالاب ها و آبگیرهای لرستان خودداری کنند

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

معاونت فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: آنفلونزای فوق حاد پرندگان در 3 استان مشاهده شده است، بنابراین لازم است مردم از تردد در اطراف تالاب ها و آبگیرهای استان لرستان خودداری کنند.

نبی اله قائدرحمتی اظهار داشت: با توجه به این که در سه استان کشور آنفلونزای پرندگان مشاهده شده ضروری است تا ساکنان مناطق تالابی، سدها و پرورش دهندگان طیور مراقب شیوع این بیماری از پرندگان مهاجر به طیور و ماکیان خود باشند.

وی با بیان اینکه افراد از نزدیک شدن و رفتن به تالابها جدا" خودداری واز هر گونه تردد غیر ضروری خودداری کنند افزود: در صورت بروز هر گونه تغییر در رفتار طیور و یا تلفات، مراتب به دامپزشکی یا محیط زیست اطلاع رسانی شود تا اقدامات لازم صورت گیرد.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان تصریح کرد: هم اکنون فصل مهاجرت پرندگان است و در این روز ها پرندگان زیادی در کنار تالاب ها حضور دارند که لازم است جوامع بومی محلی از نزدیک شدن طیور خود به این کانون ها جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون موردی از آنفلونزای پرندگان در استان مشاهده نشده است گفت: افرادی که اقدام به نگهداری طیور می کنند ضروری است تا از خروج طیور و تماس آنها با سایر پرندگان جلوگیری کنند تا پرندگان از این بیماری در امان باشند.

قائدرحمتی خاطرنشان کرد: در استان لرستان حدود 15 تالاب و بیش از 10 سد و آب بند وجود دارد که احتمال ورود پرندگان مهاجر به آنها دور از انتظار نیست که با توجه به مشاهده آنفلونزای پرندگان در یکی از استان های همجوار ضروری است تا نکات لازم در این راستا به دقت رعایت شود.

وی با بیان اینکه امسال صید و شکار ممنوع بوده است گفت: شهروندان از گوشت پرندگان صید شده به هیچ عنوان استفاده نکنند چرا که هر گونه تماس با پرندگان آلوده احتمال انتقال بیماری را دارد، در همین راستا گشت های مشترک دامپزشکی، محیط زیست و بهداشت فعال شدند و روزانه در سطح مناطق پر خطر به گشت و کنترل می پردازند.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه