امام علی علیه السلام فرمودند: تقواى الهى را درباره بندگان خدا و شهرهاى او رعایت کنید؛ زیرا حتى از اماکن و حیوانات از شما سؤال خواهد شد.

نشست خبری مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اصحاب رسانه در ساحل دریاچه زیبای گهر

توسط محمد نبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان نشست خبری با اصحاب رسانه استان در ساحل دریاچه گهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند  مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان در این نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه در حاشیه دریاچه گهر واقع در منطقه حفاظت شده اشترانکوه برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دولت، گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان در دولت تدبیر و امید را ارائه  و پاسخگوی سوالات اصحاب رسانه درخصوص مسائل زیست محیطی استان بود.

مهرداد فتحی بیرانوند در این نشست با اشاره به نقش اصحاب رسانه در فرهنگ سازی زیست محیطی و تبیین درست آموزهای محیط زیستی برای آحاد جامعه، بر تعامل و هم اندیشی با اصحاب رسانه جهت رفع مشکلات زیست محیطی تاکید نمود.

ایشان با اشاره به چالشها و مسائل زیست محیطی استان لرستان، بر مشارکت همه مردم در حفاظت و صیانت از محیط زیست بعنوان میراث گرانبهایی که از پیشینیان به نسل حاضر رسیده است تاکید و عنوان نمود: باید این امانت الهی را به بهترین وجه ممکن به نسلهای آینده تحویل دهیم.

فتحی بیرانوند در پاسخ به سوالی مبنی بر شایعات احداث جاده به سمت دریاچه گهر، هر گونه جاده سازی  به سمت دریاچه گهر را تکذیب نمود و گفت: جاده کنونی که از سمت الیگودرز برای عبور و مرور عشایر منطقه از دهه های گذشته احداث شده است 12 کیلومتر با دریاچه گهر فاصله داشته و صرفا برای خدمات رسانی به عشایر منطقه در دهه هفتاد احداث شده است.

ایشان این جوسازی ها را کاملا بی پایه و اساس خواند و گفت:  ادعای احداث جاده به سمت دریاچه گهر با بررسی ها و بازرسی های مسئولین سازمان و استان کاملا تکذیب شده و در این بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه این موضوع را بصورت عینی خواهند دید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه پرهیز از رها سازی زباله باید از سوی رسانه ها فرهنگ سازی شود گفت: در استان لرستان یکی از معضلات در حوزه محیط زیست، حوزه انتقال فرهنگ و نهادینه کردن فرهنگ زیست محیطی در بین مردم است که باید با تلاش شبانه روزی دستگاههای ذیربط و سازمان های مردم نهاد زیست محیطی و با برنامه ریزی مناسب نسبت به افزایش آگاهی و توجه مردم به مسائل زیست محیطی اقدام شود.

وی در خصوص اقدامات انجام شده جهت حفاظت از منطقه اشترانکوه گفت: انجام عملیات های آبخیزداری جهت تثبیت واریزه ها و جلوگیری از فرسایش در منطقه ، افزایش تعداد پاسگاههای سیار ، تجهیز پاسگاههای محیط بانی و محیط بانان و همچنین اعزام نیرو از سراسر استان در فصل کوچ عشایر به منطقه را از جمله اقدامات این اداره در جهت حفاظت و بهسازی منطقه حفاظت شده اشترانکوه عنوان نمود.

فتحی بیرانوند با تاکید براینکه همه مردم باید نسبت به محیط زیست احساس مسئولیت کنند و بدانند که طبیعت خانه همه آنهاست و هر گونه تخریب محیط زیست، تیشه زدن به ریشه خود انسانهاست، اظهار داشت: با توجه به افزایش طبیعت گردی در بین اقشار مختلف جامعه گردشگران عزیز باید هر چه بیشتر در حفاظت از طبیعت بکوشند و زباله ها ی خود را در دل طبیعت رها نکنند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان در پایان این نشست خبری عنوان نمود: منطقه حفاظت شده اشترانکوه و دریاچه زیبای گهر یکی از بی نظیرترین آثار طبیعی لرستان است که اهمیت آن بر هیچ کسی پوشیده نیست لذا بنده بعنوان یک لرستانی ، یک محیط بان و یک حامی محیط زیست عرض می کنم که فرزندان و برادران  آنها در اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان از هیچ کوششی در جهت حفظ و حراست از این موهبت خدادادی فروگذار نبوده و نخواهند بود.

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه