پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

سمن های زیست محیطی الیگودرز میزبان مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

نشست سمن های محیط زیستی شهرستان الیگودرز با مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان روز پنجشنبه ۲۰ شهریور ۹۹ در سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، سازمان های مردم نهاد محیط زیستی شهرستان الیگودرز در نشستی با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست و فرماندار الیگودرز، مسائل و چالش های زیست محیطی این شهرستان را بررسی و در این خصوص به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این نشست صمیمی که در فرمانداری شهرستان الیگودرز برگزار گردید، ابتدا نمایندگان تشکل های زیست محیطی مسائل، موضوعات و دغدغه های زیست محیطی مربوط به حوزه این شهرستان را به صورت کامل بیان و مطالبات خود را در این خصوص مطرح نمودند.

در ادامه این نشست کشکولی فرماندار الیگودرز، با تشکر از تلاش خالصانه سمن های زیست محیطی شهرستان خواستار افزایش تعاملات دوطرفه سمنها و اداره محیط زیست شهرستان شد.

کشکولی گفت: با توجه به وسعت زیاد مناطق طبیعی شهرستان، باید از ظرفیت سمنها و دوستداران محیط زیست استفاده شود.

 در پایان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این نشست صمیمی فعالیت سمن های زیست محیطی الیگودرز را قابل تقدیر دانست و اظهار امیدواری نمود با همکاری متقابل با سمنها، چالشهای زیست محیطی شهرستان به حداقل کاهش یابند.

مهرداد فتحی بیرانوند سمن ها را بازوان توانمند سازمان حفاظت محیط زیست دانست و بر استفاده از این ظرفیت عظیم تأکید نمود.

مهراد فتحی بیرانوند در پاسخ به سوالی در خصوص دشت دالانی الیگودرز گفت: در صورت واگذاری مدیریت این منطقه به محیط زیست اقدامات لازم جهت تبدیل این منطقه به اثر طبیعی ملی صورت خواهد گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: مهمترین عامل در حفاظت از محیط زیست آموزش و ترویج فرهنگ زیست محیطی است و باید این فرهنگ به تمام اقشار مردم تسری پیدا کند تا تک تک افراد جامعه در قبال محیط زیست احساس مسئولیت کنند.

فتحی بیرانوند در خصوص وضعیت پسماندهای پزشکی استان گفت: قسمت اعظم پسماندهای بیمارستانی استان مدیریت شده و طبق قوانین مدیریت پسماند دفن و امحاء می شوند.

وی با اشاره به صراحت قانون مدیریت پسماند و برنامه پنجم توسعه در خصوص پسماندهای شهری اظهار داشت: شهرداری ها با عنایت به قانون مدیریت پسماند باید دغدغه های دوست داران محیط زیست در خصوص تفکیک، بازیافت، بی خطر سازی و همچنین دفن اصولی و بهداشتی زباله را به حداقل برسانند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان در خصوص احداث پاسگاه در منطقه قالی‌کوه الیگودرز گفت: در صورت ارتقاء سطح حفاظتی منطقه، اقدامات لازم در خصوص احداث پاسگاه در این منطقه صورت می گیرد.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه