پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

نشست مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با انجمن های زیست محیطی دانشگاهی

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در نشستی با اعضای کانون همیاران طبیعت جهاد دانشگاهی و کانون محیط زیست دانشگاه لرستان  بر نقش محوری سازمان های مردم نهاد در ارتقاء فرهنگ زیست محیطی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، اعضای کانون همیاران طبیعت جهاد دانشگاهی و  کانون محیط زیست دانشگاه لرستان در نشستی با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان و معاونین ایشان، مسائل و چالش های زیست محیطی استان را بررسی  و در این خصوص به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این نشست صمیمی که در دفتر مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان برگزار گردید، ابتدا اعضای انجمن های زیست محیطی دانشگاهی، مسائل، موضوعات و دغدغه های زیست محیطی را به صورت کامل بیان و مطالبات خود را در این خصوص مطرح نمودند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در این نشست صمیمی گفت: چالش های زیست محیطی که امروزه با آن ها دست به گریبان هستیم به خاطر بی مهری هایی بوده که در گذشته نسبت به محیط زیست صورت گرفته و امروزه ما با خشم طبیعت روبرو هستیم ولی هنوز هم جای امیدواری هست، چون آگاهی مردم نسبت به گذشته افزایش یافته و حساسیت و دغدغه آن ها نسبت به مسائل زیست محیطی بالا رفته است و تجربه نشان داده هرکجا که مشارکت مردمی بوده و مردم پای کار بوده اند توانسته ایم مشکلات را پشت سر بگذاریم و نتایج خوبی بگیریم.

فتحی بیرانوند سازمان های مردم نهاد زیست محیطی را پرچم داران گسترش فرهنگ زیست محیطی در جامعه دانست و عنوان داشت: حفاظت موثر از محیط زیست در گرو آموزش فرهنگ سازی و تغییر الگوهای رفتاری در این زمینه است.

وی با اشاره به اصل پنجاهم قانون اساسی، حفاظت از محیط زیست را یک وظیفه عمومی دانست و خواستار مشارکت همگانی در این زمینه شد. 

مهراد فتحی بیرانوند گفت: خوشبختانه کانون همیاران طبیعت جهاد دانشگاهی  و کانون محیط زیست دانشگاه لرستان از تشکل های فعال در سطح استان بوده و اقدامات انجام شده توسط این تشکل ها در مناسبت های زیست محیطی و در ایام مختلف سال بسیار پر رنگ و اثرگذار بوده است.

وی  با اشاره به نقش محوری حضور دانشجویان در تحولات مثبت جامعه، توجه و نگاه ویژه آنها به مسائل زیست محیطی را نقطه عطف حفاظت از محیط زیست عنوان دانست و عنوان داشت: امیدواریم با حضور فعال دانشجویان در فعالیتهای زیست محیطی اقدامات موثزی در زمینه فرهنگ سازی و حفاظت از محیط زیست صورت بگیرد.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه