پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

نشست کانون نخبگان و دانشگاهیان شهرستان سلسله با مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

کانون نخبگان و دانشگاهیان شهرستان سلسله  در نشستی با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان مباحث و مشکلات زیست محیطی  این شهرستان را مطرح و در این خصوص به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، نشست صمیمی کانون نخبگان و دانشگاهیان شهرستان سلسله با مهرداد فتحی بیرانوند مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان در مورخه 23/10/99 در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

در این دیدار صمیمی که به میزبانی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان برگزار شد، ابتدا نمایندگان کانون نخبگان و دانشگاهیان موضوعات و دغدغه های زیست محیطی مربوط به حوزه این شهرستان را بصورت کامل بیان و مطالبات خود را در این خصوص مطرح نمودند.

در ادامه مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به میهمانان و تشکر از  برگزارکنندگان این جلسه گفت: امیدواریم که این نشست ها و هم اندیشی ها زیست محیطی به همکاریها و تعاملات بیشتر و بهتر منجر شود.

فتحی بیرانوند با اشاره به اینکه اهمیت به محیط زیست به عنوان اولویت های بشر در روی کره زمین به شمار می رود گفت، ما باید قدردان نخبگان علمی این شهرستان که این چنین مسائل و موضوعات زیست محیطی را دغدغه اصلی خود می دانند و برای حفظ محیط زیست تلاش میکنند؛ باشیم.

وی گفت: بحث های محیط زیستی تنها موضوعی است که مرز جغرافیای ندارد و همه ما نسبت به مسائل زیست محیطی جهان مسئولیت داریم.

وی افزود: کشور ما به خاطر قرار گرفتن در شرایط آب و هوایی خشک و نیمه خشک دارای شرایط ویژه زیست محیطی است که این امر وظایف ما را در بهره برداری اصولی از منابع و ذخایر طبیعی همانند منابع آبی و جنگلی را دو چندان می کند.

 وی استان لرستان را با داشتن جنگلهای غنی زاگرس خصوصا گونه غالب بلوط، 25 درصد تنوع زیستی و دارا بودن کوهها و قله های سر به فلک کشیده، از مهمترین استان کشور از لحاظ زیست محیطی بر شمرد و بر مشارکت همه دوست داران محیط زیست جهت حفاظت از این سرمایه های خدادادی تأکید نمود.

فتحی بیرانوند با ابراز رضایت از وضعیت مناطق تحت مدیریت در استان و افزایش جمعیت حیات وحش شاخص در این مناطق عنوان داشت: این امر حاصل تلاش مجدانه همکاران، همراهی و همکاری تشکلها، دوست داران محیط زیست و جوامع محلی می باشد.

فتحی در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت منطقه خرگوشناب و معضلات زیست محیطی این منطقه عنوان داشت: با تلاش و پیگیرهای صورت گرفته وبا کمک دستگاه های مربوطه در حال مرتفع شدن این موضوع هستیم و در روزهای آینده قطعا" به یک راهکار کلی خواهیم رسید.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان در پایان اظهار داشت: همه ما در حوزه محیط زیست حول محور قانون فعالیت خواهیم داشت و در این خصوص باید تابع قانون باشیم و ضمنا" این نشست ها و همفکریها باعث بهتر شدن شرایط خواهد شد.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه