پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

پاسگاه محیط بانی تالاب بیشه دالان بروجرد به بهره برداری رسید

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

در مراسمی به مناسبت روز جهانی تالاب و با حضور مسئولین کشوری و استانی، پاسگاه محیط بانی تالاب بیشه دالان بروجرد به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان، در مراسمی به مناسبت روز جهانی تالاب و با حضور لاهیجان زاده معاون محیط زیست دریایی و تالابهای سازمان حفاظت محیط زیست، خادمی استاندار لرستان، فتحی مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، حجه الاسلام حسینی امام جمعه و رحیمی فرماندار بروجرد، اصحاب رسانه، سازمان های مردم نهاد محیط زیستی و جوامع محلی، پاسگاه محیط بانی بیشه دالان بروجرد به بهره برداری رسید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در این مراسم گفت: این پاسگاه با مساحت 225 متر مربع، در دو طبقه و با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد ریال در مجاورت پاسگاه بیشه دالان شهرستان بروجرد ساخته شده است.

مهرداد فتحی بیرانوند گفت: این پاسگاه به منظور سهولت در حفاظت مداوم و مستمر  از تالاب بیشه دالان و گونه های موجود در آن احداث شده است.

فتحی گفت: تاکنون چهار پاسگاه مجهز در حوزه های تالابی استان ساخته شده که این امر در حفاظت از پرندگان خصوصا در فصول مهاجرت آنها و موجوداتی که در تالابها زیست می کنند نقش موثری داشته است.   

تالاب بیشه دالان در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی بروجرد و در دشت سیلاخور واقع شده که در فصول مختلف زیستگاه بسیاری از پرندگان آبزی و کنار آبزی می باشد.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه