امام علی علیه السلام فرمودند: تقواى الهى را درباره بندگان خدا و شهرهاى او رعایت کنید؛ زیرا حتى از اماکن و حیوانات از شما سؤال خواهد شد.

پاکسازی حاشیه دریاچه گهر توسط اصحاب رسانه

توسط محمد نبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

با حضور مدیران کل حفاظت محیط زیست و صنعت،معدن و تجارت استان لرستان حاشیه دریاچه گهر در منطقه حفاظت شده اشترانکوه توسط اصحاب رسانه پاکسازی گردید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان جمعی از اصحاب رسانه استان لرستان به همراه  مدیران کل حفاظت محیط زیست و صنعت، معدن و تجارت استان، با حضور در دریاچه گهر، ضمن بازدید از منطقه حفاظت شده اشترنکوه حاشیه نگین اشترانکوه را پاکسازی نمودند.

خبرنگاران با حضور در تور 2 روزه گردشگری، رسانه‌ای دریاچه گهر که به همت اداره کل حفاظت محیط زیست وخانه مطبوعات لرستان برگزار شد، در اقدامی زیست محیطی، ساحل نگین اشترانکوه را از حیث اندک زباله منتشره توسط گردشگران، پاکسازی کردند.

مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در جمع خبرنگاران شرکت کننده در تور گردشگری رسانه‌ای گهر، گفت: منطقه حفاظت شده اشترانکوه و دریاچه زیبای گهر از نظر زیست محیطی دارای اهمیت ویژه‌ای است که تلاش ما و همه همکاران، حفظ این اکوسیستم بکر و دیدنی است.

وی، با اشاره به اینکه زباله‌، به‌ویژه زباله‌های پلاستیکی یکی از مهم‌ترین معضلات زیست محیطی جهان امروز است،تاکید کرد: خوشبختانه مدیریت صحیح،فرهنگ‌سازی، آموزش، و همکاری دوست‌داران محیط زیست و توریسم حاضر در منطقه، باعث شده تا حجم زباله در اطراف دریاچه گهر به حداقل برسد.

فتحی بیرانوند، افزود: دریاچه گهر یکی از پاک‌ترین مناطق گردشگری طبیعی کشور از حیث زباله است که بی‌تردید، این مهم موجب رضایت خاطر مجموعه اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، دوست‌داران واقعی محیط زیست و همه کسانی است که دریاچه گهر و منطقه حفاظت شده اشترانکوه را به عنوان هدف گردشگری انتخاب کرده‌اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، تصریح کرد: همانگونه که اصحاب محترم رسانه حاضر در منطقه گردشگری گهر شاهد هستند، میزان زباله موجود در این منطقه، حجم بالایی نیست. لذا جا دارد تا از همکاری گردشگرانی که منطقه را ترک کرده یا در حال حاضر مقیم هستند، تقدیر و تشکر کنم اما، انتظارمان از خبرنگاران و فعالان مطبوعات و خبرگزاری‌های لرستان این است تا در فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی اجتماعی حوزه محیط زیست، اداره کل حفاظت محیط زیست را یاری کنند.

گفتنی است، پس از پاکسازی منطقه توسط خبرنگاران، زباله‌های جمع‌آوری شده، توسط عوامل اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان جهت معدوم‌سازی به شهرستان دورود منتقل شد.

دریاچه گَهَر یک دریاچه کوهستانی در ایران است. این دریاچه در جنوب شرقی شهرستان دورود و در منطقه حفاظت شده اشترانکوه در استان لرستان با ارتفاع 2350 متر از سطح دریا قرار گرفته‌است و به «نگین اشترانکوه» معروف، و به سبب نداشتن راه ماشین رو تا حد زیادی از خرابی و آلودگی به دست انسان به دور مانده‌ است.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه