پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

پایش مداوم زیستگاههای استان لرستان در فصل زاد و ولد حیات وحش

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

معاونت فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان از پایش مداوم زیستگاههای حیات وحش استان لرستان با آغاز فصل زاد و ولد حیات وحش خبر داد.

نبی اله قائد رحمتی گفت: گشت و کنترل و پایش مداوم زیستگاهها در سطح استان و با اولویت مناطق تحت مدیریت توسط محیط بانان و کارشناسان بمنظور افزایش ضریب حفاظتی وحوش و با هدف تأمین آرامش آنان در فصل زاد و ولد صورت می گیرد.

قائد رحمت با اشاره به اینکه فصل بهار، فصل زاد و ولد حیات وحش در زیستگاه های طبیعی است گفت:  در این فصل از هر گونه زنده گیری نوزادان پستانداران، نزدیک شدن به لانه حیوانات، برداشتن جوجه و تخم پرندگان و یا غذا دهی به منظور کمک به آنها باید خودداری شود.

وی با اشاره به اینکه زنده گیری نوزادان حیات وحش، برداشتن جوجه و تخم پرندگان تخلف محیط زیست محیطی محسوب می شود گفت: با متخلفین برابر قوانین ومقررات شکار و صید برخورد و  متخلفین به مقامات قضائی معرفی می گردند.

قائد رحمتی گفت: اکثر نوزادان حیات وحش که به هر طریقی در طبیعت زنده گیری می شوند به دلیل تغذیه دستی، انس با انسان و عدم آموزش و مهارت های لازم جهت زندگی در طبیعت، معمولا قابلیت بازگشت به عرصه های طبیعی را نداشته و به ناچار بایستی ادامه حیات خود را در اسارت به سر ببرند که تحت این شرایط حیات آنها دوامی نخواهد داشت.

معاونت فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان ضمن توصیه به عدم ورود به زیستگاههای حیات وحش اظهار داشت: در این ایام که آسیب پذیری حیات وحش بیشتر است طبیعت گردان در صورت مشاهده نوزادان حیوانات وحشی در طبیعت، هیچگونه اقدامی جهت گرفتن آنها انجام ندهند و بدون آنکه به آنها دست بزنند بلافاصله از آن مکان فاصله گرفته تا حیوان مادر بتواند به نزد بچه های خود بازگردد و در نهایت مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان، پاسگاه های محیط بانی محل اقامت خود و یا از طریق شماره تماس  1540گزارش نمایند.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه