پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

شکارچی غیرمجاز در لرستان به پنج سال حبس و پرداخت 340میلیون ریال جریمه محکوم شد

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست لرستان از محکومیت شکارچی 3 راس کل و بز کوهی، به 5 سال حبس تعزیری، 340میلیون ریال جریمه نقدی و ضبط اسلحه به نفع دولت در شهرستان دلفان خبر داد.


 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند گفت: در پی گزارشات واصله از همیاران محیط زیست مبنی بر شکار 3 راس کل و بز وحشی توسط یک متخلف زیست محیطی در شهرستان دلفان، یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان با اخذ دستور قضایی، اقدام به بازرسی از منزل این متخلف نموده، که در حین بازرسی، مقداری گوشت شکار، یک قبضه اسلحه غیر مجاز کلاشینکف و یک قبضه اسلحه شکاری و مستندات بابت شکار بز کوهی از منزل این متخلف کشف و ضبط شد.

وی اظهار داشت: با عنایت به محرز بودن جرم این فرد، پرونده وی پس از تنظیم صورتجلسه و بازجویی اولیه به دستگاه قضایی ارجاع شد.


فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان افزود: با توجه به حساسیت ویژه دستگاه قضایی در استان لرستان نسبت به مسائل زیست محیطی و  پیگیری های بعمل آمده توسط ادره محیط زیست شهرستان دلفان، این متخلف به 5 سال حبس تعزیری و پرداخت 38 میلیون ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم شده و سلاحهای  کشف شده از وی شامل یک قبضه اسلحه کلاشینکف و یک قبضه اسلحه شکاری، به نفع دولت مصادره شد.

فتحی در ادامه افزود: با ارسال دادخواست اداره حفاظت محیط زیست دلفان به داگاه در خصوص پرداخت جریمه ضرر و زیان به محیط زیست بابت شکار 3 راس کل و بز وحشی، مقام قضایی با توجه به مستندات ارائه شده و اعترافات متخلف وی به را به پرداخت مبلغ 300 میلیون ریال جریمه بابت ضررو زیان به محیط زیست و پرداخت هزینه دادرسی محکوم نمود.

فتحی بیرانوند با تشکر و قدردانی از زحمات دستگاه قضا در لرستان گفت: دیدگاه مثبت دستگاه قضا در لرستان نسبت به مسائل زیست محیطی و وجود شعب ویژه رسیدگی به تخلفات محیط زیست در دادگاه های سطح استان باعث تسریع در رسیدگی به پرونده های زیست محیطی و  برخورد قاطع با متخلفین در حوزه محیط زیست شده است.

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه