پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

کارگاه تدوین برنامه مدیریت زیست بومی تالابهای پلدختر برگزارشد

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پلدختر از برگزاری کارگاه نهایی تدوین برنامه مدیریت زیست بومی تالابهای پلدختر با حضور کارشناسان و ذینفعان خبر داد.

 علی الشتری نژاد گفت: در این کارگاه که به منظور تدوین طرح مدیریت زیست بومی تالابهای شهرستان و با حضور نمایندگان ذینفعان برگزار گردید مسائل و موضوعات تالاب‌ها به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت.    

 الشتری نژاد مشارکت همه ذینفعان بخصوص جوامع محلی و سمن‌ها در تدوین برنامه مدیریت زیست بومی تالابها را مهم و اثرگذار دانست و اظهار داشت: این نوع مدل برنامه‌ریزی از پایین به بالا و کسب نظرات از کلیه ذینفعان، از اصول اصلی رویکرد زیست‌بومی است و امیدواریم با تکمیل، تدوین، تصویب و اجرای این برنامه برای تالابهای پلدختر در آینده تالاب هایی با وضیعت مطلوب تر  با مشارکت کلیه ذینفعان و جوامع محلی در شهرستان داشته باشیم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پلدختر گفت: این‌ تالابها ظرفیتهای زیادی از جمله اکولوژیکی، گردشگری و تحقیقاتی دارند و گونه هایی از پرندگان آبزی، کنار آبزی، گونه های دوزیست و ماهیانی از نوع گونه‌های بومی در آنها زیست می کنند.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه