پیامبر صلى الله علیه و آله فرمودند: ماه رمضان، ماه خداست و آن ماهى است كه خداوند در آن حسنات را مى‏ افزاید و گناهان را پاك مى‏ كند و آن ماه بركت است.

کشف 450 قطعه پرنده قاچاق در لرستان

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از کشف محموله بزرگ قاچاق پرندگان وحشی و زینتی در شهرستان الیگودرز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از کشف یک محموله بزرگ قاچاق پرندگان وحشی و زینتی در شهرستان الیگودرز خبر داد و گفت: بنا بر گزارش همیاران و دوستداران محیط زیست و با هوشیاری مامورین اجرایی محیط زیست شهرستان الیگودرز ونیز با همکاری پاسگاه انتظامی خمه این شهرستان راس ساعت 2 بامداد 15/7/97یک محموله بزرگ از پرندگان وحشی و زینتی شامل 50 قطعه سهره، 200 قطعه مرغ عشق، 200 قطعه قناری توقیف و ضبط گردید.

مهرداد فتحی بیرانوند افزود: در پی این عملیات متخلفین دستگیر و پس از تشکیل پرونده و صورتجلسه تخلف برای انجام مراحل قضایی به مراجع ذیصلاح معرفی گردیده و همچنین پرندگان کشف و ضبط شده جهت تیمار و بررسی وضعیت آنها به مرکز قرنطینه وتیمار حیات وحش انتقال می یابند.

وی اظهار داشت: متخلفین قصد انتقال این پرندگان را با اتوبوس از استان اصفهان به استان کرمانشاه را داشتند که با حضور به موقع نیروهای محیط زیست و همکاری ماموران انتظامی در انجام این عمل ناکام ماندند.  

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان از همکاری همیاران و طبیعت دوستان و همچنین تلاش ماموران پاسگاه انتظامی خمه در کشف و ضبط  این محموله تشکر و  اظهار امیدواری نمود: با همکاری دستگاههای امنیتی و قضایی و عموم دوستداران محیط زیست، شاهد کاهش تخلفات زیست محیطی از جمله قاچاق پرندگان باشیم . 

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه