پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

آبشخورهای منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد گند زدایی و ضدعفونی شدند

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

معاونت نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان از گند زدایی و ضد عفونی نمودن  آبشخورهای منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد (یافته کوه) جهت جلوگیری از بروزهر گونه بیماری در بین حیات وحش  این منطقه خبر داد.

الهام برنا گفت: محیط بانان منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد آبشخورهای حیات وحش موجود در این منطقه را جهت جلوگیری از بروزهر گونه بیماری در بین حیات وحش، پس از گندزدایی و ضد عفونی کامل، آبگیری نمودند.

برنا با اشاره به مواردی که جمعیت حیات وحش کشور را تهدید می کند اظهار داشت: در حفاظت از زیستگاهها و گونه های مختلف جانوری باید هوشمندانه و تخصصی عمل کنیم.

وی یکی از مخاطرات اصلی در کاهش جمعیت حیات وحش در مناطق را ناشی از بیماریهای حیات وحش دانست و عنوان داشت: یکی از راههای بیماری حیات وحش انتقال از طریق دامهای اهلی حاشیه مناطق است که خوشبختانه با تعامل اداره کل محیط زیست و دامپزشکی استان لرستان در چند سال اخیر پوشش واکسیناسیون احشام حاشیه و داخل مناطق تحت مدیریت با اولویت انجام گرفته است.

معاونت نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: آموزش مستمر نیروهای اجرایی، پایش فیزیکی مستمر مناطق و زیستگاههای حیات وحش، رفع تعارضات با بومیان مناطق و آموزش جوامع محلی از دیگر برنامه های این اداره کل در پیشگیری از بیماریهای حیات وحش بوده است .

بازگشت

افزودن یک دیدگاه