پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

پلنگ زخمی سپید دشت خرم آبادنجات یافت

توسط محمدهادی رستمی (دیدگاه‌ها: 3)

شنبه 7آبان ماه

 

مهندس بازگیر مدیر کل محیط زیست لرستان بیان داشت:

صبح روز پنج شنبه در پی تماس یکی از همیاران طبیعت (معلمی از شهر سپید دشت) با اداره کل محیط زیست لرستان ، مبنی بر زخمی شدن یک قلاده پلنگ از سمت جاده سپید دشت به شول آباد ، امین مرادی مسول اداره محیط زیست خرم آباد به همراه محیط بانان به منطقه مورد نظر که منطقه ای صعب العبور است عزیمت مینمایند. در بررسیهای اولیه با کمک ردپای خون پلنگ  به محل استقرار پلنگ پی میبرند ،که در دره ای بسیار عمیق بین صخرها و آب خروشان سپید دشت قرار دارد . با بی سیم به بنده اطلاع دادند که منطقه بسیار صعب العبور است بنابراین با همکاری بسیار خوب فرماندهی آتش نشانی خرم آباد و نیروهای تحت امر ایشان عملیات انتقال پلنگ زخمی به اداره کل محیط زیست لرستان با پشتیبانی دامپزشکی خرم آباد آغاز شد،چون پلنگ هوشیار بود باید ابتدا پلنگ زخمی را بیهوش میکردیم که با حضور خود بنده و نیروهای محیط بان و دامپزشکی کار بیهوش نمودن پلنگ با زحمت فراوان انجام گرفت ،در همین حین جهت نجات پلنگ طی تماسی با دکتر معماریان مسول تیم تخصصی درمان حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست آخرین وضعیت پلنگ گزارش گردید ،که پس از این تماس اکیپی مجرب از متخصصان نجات حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست به استان مراجعه نمودند،پس از انتقال پلنگ زخمی به اداره ،کار احیا و کمکهای اولیه صورت پذیرفت و با ملحق شدن تیم تخصصی سازمان از ساعت 9همان شب تا ساعت 12ظهر روز جمعه کار مداوای اولیه پلنگ انجام گرفت ،که خوشبختانه توانستیم پلنگ را از مرگ حتمی نجات دهیم ،پس از بررسیهای کارشناسان حیات وحش اداره و سازمان مشخص گردید که پلنگ به وسیله تفنگ شکاری ساچمه زنی از 4ناحیه هدف قرار

گرفته که متاسفانه یکی از ساچمه ها به نزدیکی کمر پلنگ اصابت نموده ،و به همین خاطر به دلیل کمبود امکانات پیشرفته پلنگ در همان ظهر روز جمعه بوسیله یک دستگاه پیکاب اداره به مرکز کلینیک دامپزشکی تخصصی دانشگاه تهران جهت عکسبرداری و عمل منتقل گردید،که خوشبختانه عمل پلنگ برای خارج کردن ساچمه ها با موفقیت در روز شنبه صورت پذیرفت و حال عمومی پلنگ خوب و رو به بهبود می باشد ،ولی در خصوص اینکه پلنگ بتواند راه برود در آینده مشخص میگردد،این پلنگ ایرانی زیبای ماده حدودا"2 ساله بوده که بنام لورا دختر زیبای زاگرس معروف گردیده و مورد حمایت طرفداران حیات وحش قرار گرفته ،همگی ما از خدا میخواهیم که این پلنگ زیبا سلامتی کامل را کسب نماید تا بتواند در زادگاهش به زندگیش ادامه دهد،در پایان از کلیه عزیزانی که ما را در یاری رساندن به این پلنگ زخمی کمک نمودن کمال سپاس و امتنان را داریم.

رستمی -اداره روابط عمومی محیط زیست لرستان  

 

بازگشت

افزودن یک دیدگاه

دیدگاه توسط هادی |

ای کاش اینقدربه فکر حیوانات هستید به فکر انسانها هم بودید مردم دارن تلف میشن از گرسنگی منابع انسانی که کاری نمیکنند آقای بازگیر هوار حداقل شما به داد مردم برسید.

دیدگاه توسط مزدا |

پس از سلام وارادت و خسته نباشید. بنده در تهران زندگی می کنم و دو سال پیش به اتفاق دوستان چند شبی مهمان شما در کنار دریاچه گهر بودیم . خیلی جالب بود . و بنده از شما خواشمندم سختگیرهای بیشتر نسبت به محیط زیست منطقه داشته باشید و اگر بتوانید با محیط زیست گهگیلویه وبر احمد هم هماهنگی های بیشتر شود عالی ست و از مدیر کل محترم می خواهم تا نسبت به حقوق محیط بانان و امکان رفاعی زحماتی را مبذول فرماید. با تشکر فراوان.

دیدگاه توسط محیط بان |

مسئول محترم سایت
مدیر شما و همکاراتون خیلی مظلومند رسانه ها که زحماتشون رو نادیده می گیرن ، خودتون هم همین کار رو میکنین ! عکسهایی رو چاپ و منتشر کرده اید که اثری از هیچ محیط زیستی تو اونها نباشه !