پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

جریمه 2میلیارد ریالی برای زنده گیری پرنده شکاری

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم آباد از صدور رای محکومیت برای متخلف زنده گیری پرندگان شکاری به مبلغ 2 میلیارد ریال بابت ضررو زیان وارده به محیط زیست خبر داد.

کامران فرمانپور گفت: یک نفر متخلف زیست محیطی که بر خلاف قوانین شکار و صید اقدام به زنده گیری یک بهله شاهین از پرندگان شکاری در خطر انقراض جهت قاچاق و فروش این پرنده نموده بود؛ پس از دستگیری و معرفی به مراجع قضایی، علاوه بر حبس به 2میلیارد ریال جریمه نقدی بابت ضرر وزیان وارده به محیط زیست محکوم گردید.

فرمانپور با اشاره به نقش مهم پرندگان شکاری در چرخه زیستی جانداران گفت: متأسفانه قاچاق این پرندگان یکی از عوامل کاهش تعداد آنها و قرار گرفتن این پرندگان ارزشمند درلیست پرندگان در خطر انقراض است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم آباد با تشکر و قدردانی از زحمات قضات پرونده گفت: دیدگاه مثبت قضات نسبت به مسائل زیست محیطی و وجود شعب ویژه رسیدگی به تخلفات محیط زیست در دادگاههای سطح استان باعث تسریع در رسیدگی به پرونده های زیست محیطی و برخورد قاطع با متخلفین در حوزه محیط زیست شده است.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه