پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

لزوم عزم جهانی برای کاهش آلودگی ها و حفظ محیط زیست

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در برنامه رادیویی چشم انداز صدای لرستان بر لزوم عزم جهانی برای کاهش آلودگی ها و حفظ محیط زیست تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان؛ مهرداد فتحی بیرانوند به مناسبت هفته زمین پاک در مورخه 5/2/1400 مهمان برنامه رادیویی چشم انداز صدای لرستان بود و به تبیین شعار و اقدامات هفته زمین پاک پرداخت.

فتحی بیرانوند در این برنامه گفت: انسان در چند دهه گذشته توسعه های زیادی در کره زمین انجام داده که نتیجه آن آلودگی و تخریب سرزمین بوده است.

وی استفاده بی رویه از سوخت های فسیلی، برداشت بی رویه از منابع آب های سطحی و زیرزمین نابودی زیستگاهها و رویشگاههای جانوری و گیاهی و انفرادی گونه ها – آلودگی منابع آب و خاک و هوا را از مشکلات امروز کره زمین بر شمرده و بر لزوم عزم جدی جهانی برای کاهش آلودگی ها و حفظ محیط زیست تأکید کرد.

فتحی بیرانوند گفت به دلیل افزایش دخالت ها در محیط زیست و تغییرات گاه غیر قابل مهار و برگشت، مشکلات محیط زیست به طور روز افزونی ادامه دارد و انتخاب شعار « احیاء زمین » افزایش بهره وری برای توسعه پایدار به منظور کاهش تغییرات منفی در کره زمین و بازگشت زیستگاهها و منابع خاکی به شرایط مطلوب می باشد.

فتحی بیرانوند با شاره به نقش فرهنگ سازی در کاهش آسیب هاب محیط زیست اظهار داشت با توجه به اهمیت محیط زیست سالم در زندگی امروز نقش فرهنگ سازی در کاهش آسیب های حاصل ازتخریب ها و آلایندهای رو به گسترش در شهرها بسیار مهم است و می تواند در نهادینه ساختن باور پاک بودن و پاک زیستن نقش انکار ناپذیر ایفاء کنند.

وی گفت: انواع پسماند از مهمترین عوامل آلایندگی محیط زیست به شمار می روند و لازم است که دستگاههای متولی اقدامات لازم را در خصوص کاهش خسارات ناشی از جمع آوری و دفن غیر اصولی زباله ها به محیط زیست به نحو احسن انجام دهند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان این هفته را فرصتی مناسب برای بیان چالش های فراوان و فرصت های بسیار موجود در اقدامات مرتبط با احیای زمین بر شمرد و عنوان داشت امیدواریم با تحقق اهداف زیست محیطی توسعه پایدار را با احیای دوباره زمین شاهد باشیم.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه