پیامبر اکرم (صلی الله) فرمود: برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دل های مومنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.

پایش زیستگاههای آبی پلدختر به منظور پیشگیری از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

توسط محمدنبی حسنوند (دیدگاه‌ها: 0)

رئیس اداره محیط زیست شهرستان پلدختر از پایش زیستگاههای آبی و تالابی این شهرستان به منظور پیشگیری از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان خبر داد.

علی الشتری نزاد گفت: به منظور پیشگیری از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، گشت های مشترکی با حضور نمایندگان ادارات محیط زیست، دامپزشکی و شبکه بهداشت شهرستان برای پایش زیستگاه های آبی وتالابی و محل تجمع پرندگان جهت شناسایی موارد مشکوک در سطح شهرستان  پلدختر صورت گرفت.

الشتری نژاد اظهار نمود: در این بازدید های مشترک موارد مشکوک از جمله تلفات ناگهانی پرندگان مورد بررسی قرار می گیرد که خوشبختانه تا کنون هیچ مورد مشکوکی در این بازدید ها مشاهده نشده است.

وی از دوستداران محیط زیست خواست هرگونه تلفات مشکوک و غیرعادی پرندگان را به ادارات مربوطه اطلاع رسانی نمایند.

آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان يكي از بيماري هاي مشترك انسان و پرندگان، بيماري واگيردار ويروسي و يكي از خطرناك ترين بيماري هاي تنفسي پرندگان  است.

شروع ناگهاني بيماري و تلفات، تورم و كبودي تاج و ريش طيور، بي حالي شديد، پژمردگي و دور هم جمع شدن پرندگان، ايجاد مشكل در سيستم تنفسي و ريزش ترشحات بيني و چشم، كاهش مصرف دان و خونريزي زيرجلدي ساق پا از نشانه هاي اين بيماري است.

بازگشت

افزودن یک دیدگاه